Az emésztőszervi (gasztroenterológiai) daganatok igen gyakoriak, ezért 50 éves életkortól a gasztroenterológiai szűrővizsgálatok és a rákszűrés az egyéni egészségmegőrzés egyik legfontosabb módszere.
Az emésztőszervi endoszkópia a gasztroenterológia legdinamikusabban fejlődő szakterülete, mely forradalmasította mind a tápcsatornai betegségek diagnosztikát, mind pedig a minimál invazív terápiáját. Continue reading “Emésztőszervi endoszkópia” »
Sárgaságnak (icterusnak) a bőr, a nyálkahártyák és a szem ínhártyájának sárgás elszíneződését nevezzük, melyet leggyakrabban toxikus májkárosodás vagy elzáródásos sárgaság okoz. Continue reading “A sárgaság (icterus)” »
Endoszkópia altatásban a gasztroenterológus szemszögéből: felesleges megterhelés a betegnek vagy lehetőség a minőségi endoszkópiára mindenki számára? Continue reading “Endoszkópia altatásban” »
Az antibiotikumok olyan gyógyszerek, melyek a szervezetben megtelepedett baktériumokat elpusztítják. Tartós szedésük azonban károsítja a természetes bélflóránkat. Continue reading “Antibiotikumokról általában” »
https://gasztroenterologia-szekesfehervar.hu/wp-content/uploads/2015/06/antibiotikum.jpg350500adminhttps://www.gasztroenterologia-szekesfehervar.hu/wp-content/uploads/2013/12/favicon.pngadmin2015-06-23 09:00:142017-01-09 11:44:32Antibiotikumokról általában
Vakbélgyulladás tünetei és kezelése
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminA vakbélgyulladás a lakosság 10 százalékát érinti élete folyamán, tünetei közé tartozik a jobb oldali alhasi fájdalom, a hányinger, hányás és a láz. Continue reading “Vakbélgyulladás tünetei és kezelése” »
Gasztroenterológiai szűrővizsgálat
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminAz emésztőszervi (gasztroenterológiai) daganatok igen gyakoriak, ezért 50 éves életkortól a gasztroenterológiai szűrővizsgálatok és a rákszűrés az egyéni egészségmegőrzés egyik legfontosabb módszere.
Continue reading “Gasztroenterológiai szűrővizsgálat” »
Emésztőszervi endoszkópia
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminAz emésztőszervi endoszkópia a gasztroenterológia legdinamikusabban fejlődő szakterülete, mely forradalmasította mind a tápcsatornai betegségek diagnosztikát, mind pedig a minimál invazív terápiáját. Continue reading “Emésztőszervi endoszkópia” »
A sárgaság (icterus)
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminSárgaságnak (icterusnak) a bőr, a nyálkahártyák és a szem ínhártyájának sárgás elszíneződését nevezzük, melyet leggyakrabban toxikus májkárosodás vagy elzáródásos sárgaság okoz. Continue reading “A sárgaság (icterus)” »
Krónikus hasnyálmirigy gyulladás
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminAz idült (krónikus) hasnyálmirigy gyulladás (krónikus pankreatitisz) a hasnyálmirigy szöveti szerkezetének hegesedéssel és meszesedéssel társuló állomány vesztését jelenti. Continue reading “Krónikus hasnyálmirigy gyulladás” »
Hasnyálmirigy gyulladás
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminAz akut hasnyálmirigy gyulladás (akut pankreatitisz) a hasnyálmirigy gyulladásos jellegű megbetegedése, melynek oka a hasnyálmirigy önemésztődése.
Continue reading “Hasnyálmirigy gyulladás” »
Mikor forduljon gasztroenterológushoz?
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminA gasztroenterológia a belgyógyászatból önállósodott orvosi szakterület, ami az emésztőrendszerrel, illetve annak betegségeivel foglalkozik. Continue reading “Mikor forduljon gasztroenterológushoz?” »
A video endoszkópia vizsgálat
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminA video endoszkópia (video kolonoszkóp és video gasztroszkóp) a modern tápcsatornai diagnosztika alapvető eljárása. Continue reading “A video endoszkópia vizsgálat” »
Endoszkópia altatásban
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminEndoszkópia altatásban a gasztroenterológus szemszögéből: felesleges megterhelés a betegnek vagy lehetőség a minőségi endoszkópiára mindenki számára? Continue reading “Endoszkópia altatásban” »
Antibiotikumokról általában
/in Egyéb, Tudományos cikk /by adminAz antibiotikumok olyan gyógyszerek, melyek a szervezetben megtelepedett baktériumokat elpusztítják. Tartós szedésük azonban károsítja a természetes bélflóránkat. Continue reading “Antibiotikumokról általában” »